Archiwum maj 2020


maj 29 2020 Dzień działacza kultury
Komentarze (0)

Witajcie.

Nie wiem czy wiecie , że 29 maja przypada nietypowe święto - Dzień Działacza Kultury

A jeśli mowa o kulturze, to mam dla Was dzisiaj propozycję kulturalno-muzyczną:

Muzeum Fryderyka Chopina, które prezentuje zdalnie swoje eksponaty i prowadzi ciekawe lekcje na temat życia i twórczości kompozytora.

https://www.facebook.com/muzeum.fryderyka.chopina/
Muzeum zaprasza również na wydarzenie "Dzień Dziecka w Żelazowej Woli"
https://www.facebook.com/events/2920776771350287/
Dodatkowo polecamy Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich online:
Udanego oglądania, pozdrawiam
pani Lideczka
pani_lidzia   
maj 28 2020 Globus starożytnej Ziemi
Komentarze (0)
Witajcie.
Kto z Was chciałby zobaczyć, jak wyglądała Ziemia przed pojawieniem się ludzi? Interesują Was czasy dinozaurów? A może pierwsze kwiaty i owady?  🌍🦖🦕
Taką możliwość daje nam Globus starożytnej Ziemi.
Zapraszamy do ekscytującej zabawy i nauki z naszą planetą.
Osyłam Was do linku poniżej ;)
 

 

Pozdrawiam pani Lideczka

pani_lidzia   
maj 27 2020 Konkus - sercena zdjęciu
Komentarze (0)
Witajcie
Zapraszam Wasdo udziału w konkursie.W szystkie informacje znajdują się poniżej .
 
 
pozdrawiam pani Lideczka
pani_lidzia   
maj 26 2020 Wspólnie tworzymy domowy kodeks używania...
Komentarze (0)
Witajcie
Proponuję Wam udział w konkursie.
Zapraszam serdecznie do udziału.
Termin mija 31 maja, zostało malutko czasu.
 
 
Zasady konkursu
Wypełnijcie wspólnie z rodziną załączony przez nas Domowy Kodeks. W wybrany przez siebie sposób uwiecznijcie proces jego tworzenia. Wypełnij formularz konkursowy dostępny na naszej stronie a otrzymasz od nas specjalną wiadomość e-mail. UWAGA! Jeśli chcecie, aby Wasza rodzina wzięła udział w konkursie wypełnienie formularza jest obowiązkowe! Co będziemy oceniać? Waszą kreatywność i pomysłowość zaangażowanie wszystkich osób tworzących domowy kodeks sposób prezentacji Waszej pracy (zdjęcia, pliki audio, video, techniki prezentacji) ustalone przez Was zasady odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych zawarte w Kodeksie Spośród nadesłanych prac wybierzemy najciekawsze. Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 31 maja. Po tym terminie kapituła konkursu wybierze zwycięzców. Finał konkursu odbędzie się w czerwcu 2018 roku we wskazanym w terminie późniejszym miejscu. Podczas tego wydarzenia zostaną zaprezentowane zwycięskie prace oraz wręczone zostaną pamiątkowe Dyplomy. Na zwycięzców czekają nagrody niespodzianki: materiały edukacyjne Fundacji, książki, zaproszenia na imprezy outdoorowe, bilety na wydarzenia edukacyjne, zabawki edukacyjne i inne.

Podzielcie się swoimi pracami w komentarzach

pozdrawiam pani Lideczka

pani_lidzia   
maj 25 2020 Skąd się bierze mleko w moim kubku?
Komentarze (0)

Witajcie

Poniżej znajdziecie kilka ciekawostek o krowach

Krowa umie wejść po schodach w górę, ale nie w dół. Krowa w ciągu swego życia daje około 200,000 szklanek mleka. Zabarwienie futra krowy jest jak ludzkie odciski palców – nie ma dwóch jednakowych. W nosie krowy są tylko gruczoły potowe. Woły nie rozróżniają kolorów. Większość krów daje więcej mleka, gdy słuchają muzyki. W sanskrycie słowo „wojna” oznacza „chcieć więcej krów”. Krowy to jeden z niewielu gatunków roślinożernych, które w czasie głodu stają się kanibalami. Krowy zaczęto oswajać mniej więcej przed 8000 laty w Indii i Mezopotamii. W Indiach, gdzie krowa jest uważana za święte zwierzę, mocz bydła rogatego jest sprzedawana butelkami. Ludzie używają jej jak lekarstwa – wcierają w skórę, piją i kąpią dzieci. Krowy – to bardzo społeczne zwierzęta, często w stadzie powstają bliskie więzi z „najlepszymi przyjaciółmi”. Krowy codziennie spędzają około 8 godzin na jedzeniu. Krowa w ciągu doby potrzebuje 7 godzin snu. Krowa może rozpoznać ponad 100 innych krów. Krowa rasy holsztyńskiej – Missy jest obecnie najdroższą żywą krową. Na aukcji w Kanadzie została sprzedana za 1,2 miliona dolarów USA. Naukowcy badający jak pasie się krowa i jeleń zauważyli, że zwierzęta zazwyczaj ustawiają się w linii północ-południe, tj. głowy bydła rogatego bywa skierowane na północ lub na południe. Często prawie całe stado patrzy w jedna stronę. Niemieccy i czescy naukowcy, którzy przeprowadzili to badanie, sądzą, że takie zwyczaje są zależne od linii magnetycznych Ziemi.

Zródło: Agrowill

 

 

Znacie ciekawe zwierzęta? Piszcie o nich w komentarzach.Pozdrawiam pani Lideczka

pani_lidzia